niedziela, 3 stycznia 2016

78. Owocowe smoothie z płatkami owsianymi

Witajcie po długiej przerwie!
Musicie mi wybaczyć, ale przez okres świąteczny nie miałam czasu na pisanie notek, gdyż cały wolny czas spędzałam z rodziną lub przyjaciółmi. Poza tym moje śniadania to głównie były kanapki, sałatki, sernik lub inne pozostałości z wigilijnego stołu, także nawet nie miałam zdjęć do wstawiania. Święta minęły bardzo szybko. Aż ciężko mi uwierzyć, że raptem 3 dni i znów trzeba wrócić do rzeczywistości- nauka, uczelnia i niebawem zbliżająca się sesja. Nawet nie chcę myśleć o tym, ile stresu będzie mnie to kosztowało. Na razie mam jeszcze chwilę na wspominanie świetnego sylwestra z przyjaciółmi i wszystkich cudownych dni, które spędziłam w gronie najbliższych. Mimo wszystko muszę spiąć tyłek i wziąć się do pracy. Miałam przez święta zrobić tyle rzeczy, a jak wszyscy mogą się domyśleć, nie ruszyłam nic. Czeka mnie bliskie spotkanie z całkami i chemią, więc chyba każdy rozumie, czemu tak odkładam to w czasie.
Wraz z nowym rokiem przyszedł czas na noworoczne postanowienia. Nie będę obiecywać sobie tego co zawsze, a tu że schudnę, a tu że będę więcej się uczyć, bo najczęściej i tak nic z tego nie wychodzi. Moim postanowieniem jest po prostu więcej optymizmu i bycie szczęśliwym człowiekiem. Uprzedzam, nie jestem pesymistką. Po prostu na wszystko patrzę realistycznie. To podejście musi się zmienić, bo nie raz przez to rezygnowałam z wyznaczonych sobie celów. 
Trzymam również kciuki za wasze postanowienia i pamiętajcie, wiara w siebie jest najważniejsza! 

Dziś długo wyczekiwane, zdrowe i kolorowe śniadanie. Mój organizm się domagał porcji świeżych owoców jak niczego innego! Wracam na dobre tory. Dzisiejszy poranek mógłby trwać wiecznie, bo nie pamiętam kiedy posiłek sprawił mi tyle przyjemności. 
W miseczce owocowe smoothie podane z płatkami owsianymi i fistaszkami. Oczywiście można użyć ulubionych owoców, ja wykorzystałam te, które po prostu były pod ręką.

Składniki:
Mały kubek jogurtu naturalnego
Mandarynka
Kiwi
Połowa jabłka
Mały banan
Garść malin
5 fistaszków 
2 łyżki płatków owsianych 
Łyżeczka słonecznika

Połowę banana, mandarynkę, połowę kiwi, połowę jabłka miksujemy z jogurtem naturalnym. Przekładamy do miseczki, na wierzchu układając pozostałe pół kiwi i banana pokrojone w kosteczkę, maliny, płatki owsiane, fistaszki i słonecznik. 


Smacznego!
2 komentarze:

 

Bo talerz musi być kolorowy! Template by Ipietoon Cute Blog Design